benczurhaz_logo_CMYK.png

BENCZÚR HÁZ KULTURÁLIS KÖZPONT

1068. Budapest, Benczúr u. 27. Tel.: +36/1 322 4240, E-mail: info@benczurhaz.hu

Iratkozzon fel hírlevelünkre, legyen Ön is a baráti körünk tagja!

Köszönjük a feliratkozását!

erdőfű_1x1.jpg

Erdőfű Népi Kamarazenekar -
koncert és táncház

2022. augusztus 24. szerda 19:30 (esőnap 25. csütörtök)

Népzenei és világzenei koncertek a Halmos Béla Programiroda támogatásával

Az Erdőfű Népi Kamarazenekar a Magyarországon tevékenykedő táncházzenészek összefogásából jött létre. A Erdőfű tagjai mind elkötelezett hívei a Kárpát-medencei népzenei hagyomány hiteles előadásának, táncházakban és koncerthelyszíneken egyaránt. A zenei műhelynek is tekinthető kezdeményes célja, hogy átfogó képet adjon a magyarlakta területek és a velünk együtt élő etnikumok vonós népzenéjének sokszínűségéről, az adott vidék vagy falu sajátosságait tartva szem előtt. A zenei társulás “ars poetica-ja” elmélyült szakmai tudást és specifikus hangszerismeretet igényel egy-egy tájegység zenei hagyományaira nézve, ezért fontos szempont, hogy az Erdőfű tagjai külön-külön is kellő tapasztalattal és tudással rendelkeznek a hangszeres népzene megszólaltatásában.

Tagok:

Maruzsenszki Andor - hegedű

Kiss-Balbinat Ádám - hegedű

Halmos Attila - hegedű - ének

Kalász Máté - hegedű

Éri Márton - brácsa

Kerékgyártó Gergely - brácsa, citera

Éri Katalin - nagybőgő, cselló

Jegyár: 1000 Ft (online és a helyszínen)

A jegyek nem helyre szólóak, a helyfoglalás kapunyitást követően, érkezési sorrendben történik, szabad helyválasztással!

Csonka_Zs_2_1x1.jpg

Operett dallamok határtalanul -
zenés est

2022. augusztus 28. vasárnap 20:00 (esőnap: 2022. augusztus 29. hétfő 20:00)

Klein Otokar és Csonka Zsuzsanna énekművészek zenés kalandozása a legnépszerűbb opera, operett és musical dalokkal.

Csonka Zsuzsanna, a sokoldalú operaénekesnő ezúttal igazi világpolgár partnerével Klein Otokar énekművésszel lép fel a Benczúr Kerti Estéken. A valódi bonviván és a nemzetközi operaszínpadok ismert fellépője ezúttal szeretett otthonától, Érsekújvártól távol, az anyaországban lép fel kedves színpadi partnerével.

Jegyár: jegyár: 3900 Ft (online és helyszínen)

BabcsanProjekt_1x1.jpg

Babcsán Projekt -
koncert

2022. augusztus 31. szerda 19:30 (esőnap szeptember 1. csütörtök)

Népzenei és világzenei koncertek a Halmos Béla Programiroda támogatásával

A Babcsán Projekt kiváló zenészekből verbuvált, friss és kreatív formáció, tagjai a magyar és nemzetközi világzenei, valamint jazz szcéna aktív szereplői. A sokoldalú fúvós, Babcsán Bence régóta érlelődő, izgalmasan szerteágazó zeneisége köré épülő csapat, műfajokon átívelő muzsikát játszik, magyar költők verseivel és népzenei hatásokkal gazdagon fűszerezett saját kompozíciókkal. Organikus és vibráló zeneiségüket a magyar és balkáni népzenék dinamizmusa, ritmikai összetettsége és akusztikus hangzásvilága határozza meg. A zenekar szervesen épülő zenei folyamatai nagy érzelmi íveket járnak be, a bensőségességtől a kirobbanó életörömig, megszólalásukat feszes és koncentrált együttjáték jellemzi.

Jegyár: 1000 Ft (online és a helyszínen)

Virtuózok_kép_1x1.jpg

Virtuózok Kamaraegyüttes
nyárbúcsúztató szabadtéri koncertje

2022. szeptember 4. vasárnap 20:00 (esőnap: 2022. szeptember 5. 20:00)

A Virtuózok Kamaraegyüttes 2019 februárjában alakult, a Virtuózok klasszikus zenei tehetségkutató elmúlt négy évadának kiemelkedő tehetségeiből. A fiatal zenészek virtuóz játékukkal mindannyiunkhoz közelebb hozzák a klasszikus zenét, az együtt-zenélés örömére és a közös alkotásra hívják fel a figyelmet.

A Kamaraegyüttes művészeti vezetője: Szüts Apor

Jegyár: 1500 Ft (online és helyszínen)