benczurhaz_logo_CMYK.png

1068. Budapest, Benczúr u. 27. Tel.: +36/1 322 4240, E-mail: info@benczurhaz.hu

Díszterem1.jpg

BHKK produkciós pályázat 2022-23

FELHÍVÁS! A Benczúr Ház Kulturális Központ szabad kapacitásai terhére produkciós pályázatot hirdet előadóművészeknek, művészeti szervezeteknek, elsősorban komoly-, jazz- és népzenészeknek, kamaraszínházi produkcióknak, pódiumesteknek, beszélgetéseknek 2022. november - 2023. május időszakra.

Töltse le részletes tájékoztatónkat!

Iratkozzon fel hírlevelünkre, legyen Ön is a baráti körünk tagja!

Köszönjük a feliratkozását!

Gála_szerda.png

OPERA GÁLA

- Komlósi Ildikó Opera Mesterkurzus -

2023. március 29. szerda 19:00

A világhírű mezzoszoprán, Komlósi Ildikó a nagysikerű novemberi mesterkurzus után tavaszi kiadással várja az énekművészeket a Benczúr Házban. Ezúttal egy teljes héten keresztül folyik az oktatás március 26. és április 2. között.

A mesterkurzus során két operagálán mutathatják meg a résztvevők a tanultakat, a fellépők Komlósi Ildikó döntése alapján kerülnek kiválasztásra.

Zongorán közreműködik: Dénes István, Liszt-díjas karmester és zongoraművész.

A kurzus Facebook oldala: https://www.facebook.com/ildikokomlosioperamasterclass

Jegyvásárlás hamarosan
Era_Nova_kép.jpg

Kísérlet egy valódi koncertre

2023. március 30. csütörtök 19:00

Arnold Schönberg első Kamaraszimfóniája az Era Nova Kamarazenekar előadásában

A zenekart fiatal zeneakadémistákból szervezte Kemény Péter, az együttes állandó karmestere, és Kiss Csongor csellista.

Arnold Schönberg ritkán hallható első kamaraszimfóniáját a zeneszerző szokatlan koncertelképzelései szerint adják elő. A 20 perces művet taps nélkül, egymás után kétszer szólaltatja meg a 15 szólóhangszerből álló apparátus, hogy lehetővé tegyék a rendkívül komplex szerkesztésű darab elmélyült befogadását.

Ezt segíti továbbá, hogy a művet a háttérben egy nonfiguratív ábra követi, ami folyamatosan változva vizuális térképként szolgál a darab bonyolult felépítéséhez.

A 2021. augusztusában alapított Era Nova Kamarazenekar aktív részese a magyar komolyzenei életnek. Olyan előkelő helyszíneken léptek fel, mint a Tihanyi Apátság, a Zeneakadémia, vagy a Müpa.

Fotó: Klassz a pARTon

Gála_vasárnap.png

OPERA GÁLA

- Komlósi Ildikó Opera Mesterkurzus -

2023. április 2. vasárnap 17:00

Zongorán közreműködik: Nagy Márta zongoraművész.

Jegyvásárlás hamarosan
Csoóri_Sándor_1988.jpg

FORGÁCSOK A FÖLDÖN
- CSOÓRI SÁNDOR EMLÉKEST

2023. április 13. csütörtök 19:00

Közreműködik: Császár Angela, Takács Bence

„Egy nemzet kultúrája és erkölcse: alkotás. Mű. Remekmű, akár a nyelv. Így kell ápolnunk, használnunk, csiszolgatnunk s vigyáznunk rá.” - Forgácsok a földön IX.

Versei, prózai írásai és barátai visszaemlékezése segítségével ismerhetik meg Csoóri Sándor irodalmi és közéleti pályafutását.

A belépőjegy 3000 Ft, mely megvásárolható a lenti linken, valamint igényelhető a szalon@banffyszalon.hu e-mail címen

Jegyek hamaron
Ballerina

BENCZÚR AKADÉMIA
Balett kedvencek

2023. április 17. hétfő 15:00

Részletek hangzanak el A rosszul őrzött lány; Csajkovszkij: A hattyúk tava; Csipkerózsika; Diótörő; Adam: Giselle; Prokofjev: Rómeó és Júlia; és Minkusz: Don Quixote c. balettekből.

Bookshelf

Könyvbemutató -
Doncsev Toso "Gondolatolvasás"

2023. április 20. csütörtök 18:00

A Magyar Írószövetség és a Benczúr Ház tisztelettel meghívja Önt és hozzátartozóját

Doncsev Toso "Gondolatolvasás"  - történetek, töprengések, profán példabeszédek - című kötetének bemutatójára.

A szerzővel  Horváth Júlia Borbála író, az Írószövetség Szociográfiai Szakosztályának vezetője beszélget. Közreműködik: Binder Károly zongoraművész

A belépés ingyenes!

Ingyenes
Beethoven.jpg

BENCZÚR AKADÉMIA
A változatosság gyönyörködtet

2023. április 24. hétfő 15:00

A zeneirodalom híres variációiból

(L. van Beethoven, F. Chopin, A. Dvorák, B. Britten művei)

UTAZÁS AZ OPERETT VILÁGÁBA

2023. április 27. csütörtök 19:00

György-Rózsa Sándor zenés estje

Beszélgetőtárs: Lévai Enikő

Az est folyamán felcsendülnek Lehár Ferenc, Huszka Jenő és Kálmán Imre ismert dallamai.

Mindkét művész az Budapesti Operettszínház tagja.

Teljes árú jegy: 3000 Ft

Kedvezményes diák/nyugdíjas: 2600 Ft

07 Anna-Netrebko-Mimi-Puccini-La-Boheme.jpg

BENCZÚR AKADÉMIA - Plácido Domingo, Anna Netrebko és Rolando Villazón gálakoncert

2023. május 8. hétfő 15:00

Gálakoncert Plácido Domingo (tenor), Anna Netrebko (szoprán) és Rolando Villazón (tenor) szereplésével Berlinben. Részletek Rossini, Verdi, Bizet, Puccini, Mascagni és Lehár Ferenc műveiből.

HarmoniArt_kép.jpeg

HarmoniArt Négykezes Zongoraest

2023. május 11. csütörtök 19:00

Sveda Brigitta és Magyarné Puporka Melánia zongoraművészek közreműködésével.

Műsoron Beethoven, Schubert, Grieg, Brahms és Gavrilin művei.

Műsor:

Beethoven: C-dúr induló Op.45

F.Schubert: Katonainduló

Grieg: Norvég táncok Op.35 no.2,3,4

Gavrilin: Keringő

Brahms: Magyar táncok - válogatás

A műsorváltozás jogát fenntartjuk!

Fuvola.png

Fuvolamuzsika

2023. május 16. kedd 19:00

A koncerten francia zeneszerzők művei és  Mendelssohn d-moll triójának átirata hangzik el. Varga Fruzsina a Magyar Rádiózenekar szólófuvolistája, rendszeresen fellép több formációban a Rádiózenekar és a Budapesti Fesztiválzenekar tagjaival. Zongorakísérője Gulyás Márta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem és a Madridi Királyi Zeneakadémia professzora, hazánk egyik legnevesebb kamarazene tanára.

Közreműködik:

Varga Fruzsina - fuvola

Gulyàs Màrta - zongora

Hotzi Màtyàs - cselló

Műsor:

Pierre Sancan: Sonatina

Claude Debussy: Holdfény

Paul Taffanel: Fantàzia Carl Maria von Weber "A Bűvös vadàsz" című operàja nyomàn

Felix Mendellsohn: d-moll trió op.49

08 eisemann-mihaly-original-139335.jpg

BENCZÚR AKADÉMIA - 130 éve született „A vén budai hársfák” szerzője, Eisemann Mihály

2023. május 22. hétfő 15:00

Részletek az Egy csók és más semmi, Én és a kisöcsém, és a Bástyasétány c. operettekből.