BENCZÚR HÁZ KULTURÁLIS KÖZPONT

1068. Budapest, Benczúr u. 27. Tel.: +36/1 322 4240, E-mail: info@benczurhaz.hu

Ballerinas Sitting in a Circle

Felnőtt Lányok és Hölgyek részére 15 éves kortól 55 éves korig várjuk a jelentkezőket próbaórákra a teljesen kezdő, középkezdő, középhaladó vagy haladó szintű csoportokba.

Klasszikus balett, jazztánc és amerikai sztepptánc, stretching és BéZs órák:  testfejlesztő, alakformáló, tartásjavító, nyújtó, lazító, tágító, hajlékonyságot és koordinációs képességeket fejlesztő, erősítő és kondicionáló tréninganyaggal.

Részletes tájékoztató megtekinthető az All Round Dance Táncstúdió honlapján:

www.allrounddance.hu

Stúdióvezető: Bognár Zsuzsanna

táncpedagógus, koreográfus

Telefon: 06-30-484-23-71

Hétfőtől csütörtökig: 16.30 - 18.00-ig, 18.10 - 19.40-ig és 19.45 - 21.15-ig.

Pénteken: 18.00 - 19.30-ig

Felnőtt Balett és Jazztánc oktatás

Stretching + Testfejlesztő kombinált óra

Maminbaba_logo_R_WEBRE.png

Egy igazán szórakoztató, mégis csinosító, nőies mozgásforma latin tánc alapokkal. Nagy előnye, hogy a gyermekünkkel együtt végezhető, mert a Maminbaba órák alatt a babák a hordozóba kötve, vagy pocakban ringatóznak a kellemes latin zenére. Csak olyan mozdulatokkal dolgozunk, ami a babáknak és az anyukáknak is kellemes, így aztán a picik gyakran elalszanak, mialatt anyukájuk kikapcsolódik és észrevétlenül fogy. Mivel a táncos mozgásforma boldogsághormonokat szabadít fel, garantáltan javítja az anya közérzetét is, megelőzve a szülés utáni depressziót. A gyakorlatok úgy vannak kialakítva, hogy azt elöl- és háton hordozott babákkal is biztonsággal, és kiváló erősítő hatással el lehet végezni. A Maminbabát gyógytornász, hordozási- és szoptatási tanácsadó is ajánlja kisbabás és várandós anyukáknak is!

A résztvevőknek igény szerint ingyen biztosítunk hordozót.

Árak: 1.600 Ft/alkalom vagy 3 alkalmas bérlet 4.500 Ft, vagy 5 alkalmas bérlet 7.000 Ft

Kapcsolat: Kinsella Dóra, tel: 06 30 592 0190, FB: Maminbaba Dórival VI-VII. kerület

Bővebb információ: www.maminbaba.hu

Az órákra előzetes bejelentkezés szükséges

Időpont: Szerda 10:00

Maminbaba – Hordozós latin fitness

Elderly Couple Practising Yoga

Átmozgató, életmódjavító torna a harmóniáért; csontritkulás megelőzése, karbantartó gyakorlatok; testtartást, helyes légzést segítő, mozgáskoordinációt javító gyakorlatok; a mindennapok mozgásfunkcióinak helyreállítása.
Mozgásra alkalmas, kényelmes, laza öltözékben jöjjenek!
Részvételi díj: 5000 Ft/hó vagy napijegy 1200 Ft

Vezeti: Patakfalvi Edit testnevelő
Elérhetőség: 06-30-392-5680, edit.patakfalvi@gmail.com

Pár szóban magamról: Kisgyermek korom óta a sport főszerepet játszik az életemben. Sokévnyi versenysport után a Testnevelési Egyetemen diplomáztam és ma már a sport preventív, egészségmegőrző szerepét részesítem előnyben. Célom, hogy aki az óráimra ellátogat, vidáman mozogja végig, elégedetten távozzon és örömmel térjen vissza a következő alkalommal is. .

"Ép testben, ép lélek! …" aktív, egészségtudatos életszemlélettel mindez könnyedén megvalósítható.

péntek 12.00-13.00

Senior életmódjavító torna 50+
HÖLGYEKNEK! - egész nyáron

3-2-1-meridian.jpg

A meridián gyakorlatok az egészség és a hosszú élet titkos recepthe. Annak érdekében, hogy javítsa az emberek egészségét és elősegítse a magas kor elérését, Zhu Zhong Xiang professzor kifejlesztette a "3-1-2" meridián gyakorlatokat, amelyek mindenkire hatásosak és mindenki által könnyen végezhetőek.

A kínai egészségfelfogás az un. akupunktúrás meridiánok létén alapszik. "Akupunktúra Meridiánok Biofizikája" c. több nyelvre lefordított könyvében 500 oldalon közöl bőségesen bizonyítékokat arról, hogy ezek az energiát (kínaiul: csí-t) közvetítő pályák a bőrünk alatt, a bőr és izompólyák között húzódnak, pontosan úgy, ahogy több ezer éves orvosi irodalmukban már szerepel.

Hogy milyen gyakorlatok ezek? A "3" arra utal, hogy három meridián ponton akupresszúráznunk kell magunkat: az "1" jelentése a hasunkról szól: fekvő vagy álló helyzetben hasi légzést kell naponta végezni. Végül a "2" a lábaink erejének a próbája: fizikai mozgás, akár helyben guggolás végzése is naponta szükséges.

Ingyenes gyakorlási lehetőség június 7-től minden pénteken 16:00 és 17:00 óra között.

Foglalkozásvezető: Hajde Éva - dr. Eőry Ajándok tanítványa
Elérhetőség: 06-30-933-1060;
eva.jakubik@gmail.com

péntek 16.00-17.00 óráig

ÉLJ SZÁZ ÉVET EGÉSZSÉGESEN!

HÁROM, EGY, KETTŐ meridiántorna -
egész nyáron

Ballroom Dancing

Ismerkedj meg a standard, a latin-amerikai és a modern táncok világával! Nálunk elsajátíthatod az alapvető lépéseket, figurákat. Tervezett táncok: angolkeringő, rumba, bécsi keringő, cha-cha-cha, tangó, samba, rock and roll, salsa, country, jive

Tanfolyamainkhoz bármikor csatlakozhatsz!
Nem csak párok jelentkezését várjuk!
A tanfolyam díja 5000 Ft/hó

Oktatók:
Végh Zoltán professzionista táncos oktató, koreográfus, vezető tréner
Kaplonyi Csilla professzionista táncos oktató
Elérhetőség: Végh Zoltán - 06-30-279-3393,
zolilea@hotmail.com
www.fortunatsk.info

szerda 18.00-20.00 óra

TÁRSASTÁNCTANFOLYAM FELNŐTTEKNEK

nyáron szünetel, legközelebb szeptembertől indul
tanfolyam haladóknak