FORTE TÁRSULAT

Bartók Béla: Concerto és 5. vonósnégyes

szeptember 7. csütörtök, 20 óra
esőnap szeptember 8.

Bartók Béla két táncszínpadi művet írt: egy pantomimot (A csodálatos mandarin) és egy táncjátékot (A fából faragott királyfi). A koreográfusok fantáziáját azonban egy sor további Bartók-mű is megmozgatta, például a Zene húros hangszerekre, ütőkre és cselesztára vagy a Táncszvit. Horváth Csaba – rendezőként, koreográfusként és táncosként – ezúttal az 5. vonósnégyes és a Concerto mozgásszínházi lehetőségeit tárja fel.

Az előadás a Forte Társulat, az Ördögkatlan Fesztivál, a CAFe Budapest és a Nemzeti Táncszínház együttműködésében jött létre.

jegyár: 3900 Ft

Támogatók: NKA, EMMI, EMET

CONCERTO

Szereplők: Barna Lilla e.h., Egyed Bea, Fehér László, Hegymegi Máté, Horkay Barnabás, Krisztik Csaba, Mészáros Blanka, Nagy Norbert, Pallag Márton, Sipos Vera, Widder Kristóf, Zsigmond Emőke