A Postakürt Alapítvány az Alapító Okiratban megfogalmazott céloknak megfelelően a hátrányos helyzetű postai munkavállalók egészségügyi rehabilitációját 2021-ban is támogatni kívánja.

Pályázók köre, pályázati feltételek:

Pályázhat az a hátrányos helyzetű – egészségkárosodott - postai munkavállaló, akinek:

• folyamatos postai munkaviszonya a pályázat benyújtásakor legalább 6 hónapja fennáll,

• rehabilitációja érdekében - a pályázati időszak alatt (2021. január 01-től 2021. október 31-ig) szakorvos által beutalóval elrendelt,

• TB által támogatott egészségügyi szolgáltatást vett igénybe az egészségbiztosítóval szerződést kötött intézményben,

• az orvosi elrendelés alapján elvégzett rehabilitációs egészségügyi szolgáltatásokról saját nevére kiállított számlával rendelkezik.

Az érvényes pályázathoz fenti feltételek egyidejű teljesülése szükséges. Bármelyik feltétel hiánya kizáró oknak minősül.

A támogatás igényléséhez fentieken túl,  az alábbi feltételek közül még legalább egynek a meglétéről az adatlapon kell nyilatkozni:

• a kérelmező életkora meghaladja az 50. életévet, vagy

• a kérelmező tényleges életvitelszerű lakóhelye kedvezményezett településen található (105/2015. (IV.23.) Korm. rendelet 2. melléklete tartalmazza), vagy

• a kérelmező megváltozott munkaképességű munkavállalónak tekintendő a 2011. évi CXCI tv. 22.§. alapján, és arról hatósági igazolással rendelkezik, vagy

• a kérelmező kiskorú gyermekét egyedül neveli, vagy

• a kérelmező családjában három vagy több gyermeket nevelnek, vagy

• a kérelmező családjában súlyosan beteg, vagy fogyatékos gyermeket nevelnek, vagy a kérelmezővel egy háztartásban élők egy főre jutó, utolsó 6 havi nettó átlagjövedelme nem éri el a 170.000 Ft-ot.

• A támogatás kizárólag a szakorvos által vényen felírt, és a kezelő orvos által kiállított kezelőlapon szereplő, a TB által támogatott egészségügyi szolgáltatásokra terjed ki!

Igénybe vehető TB által támogatott, rehabilitációs szolgáltatások:

• iszappakolás

• súlyfürdő

• szénsavas fürdő

• orvosi gyógy-masszázs

• víz alatti vízsugármasszázs

• víz alatti csoportos gyógytorna

• komplex fürdőgyógyászati ellátás

• gyógyvizes kádfürdő

• gyógyvizes gyógymedence (ideértve a hévízi tófürdőt is)

• csoportos gyógytorna

• egyéni gyógytorna

• mágnesterápia, rekeszes galván, pakolások

• Bemer pulzáló mágnes terápia

A támogatás egyéb kapcsolódó szolgáltatásra (útiköltség, szállásköltség, étkezés stb.) nem igényelhető.

A támogatás maximális mértéke: 25 000 Ft/ fő (több részletben is!)

Rendelkezésére álló keretösszeg: 1 500 000 Ft

Pályázati időszak: 2021. január 01-től 2021. október 31-ig

A pályázatot egy példányban - postai úton - ajánlott levélben kérjük megküldeni a következő címre:

1068 Budapest, Benczúr u. 27.

A borítékra kérjük írják rá: „Egészségügyi rehabilitációs pályázat – 2021”.

A pályázathoz az alábbi – jogosultságot alátámasztó – igazolásokat  kell csatolni:

•  hiánytalanul és olvashatóan kitöltött Pályázati adatlap,

•  szakorvos által kiállított vény és/vagy a kezelést végző orvos által kiállított kezelőlap másolata,

•  saját névre kiállított számla/számlák másolata, melyek a fentebb felsorolt szolgáltatások valamelyikének igénybevételét (akár többféle is lehet) és a pályázó általi kifizetését igazolják.

A pályázatok elbírálása:

A pályázatok elbírálása - a felhívásban megfogalmazott feltételek figyelembevételével - a beérkezések sorrendjében a keretösszeg erejéig történik.

Az Alapítvány a beérkező pályázatokat folyamatosan dolgozza fel és a Segélyezési Bizottság bírálja el.

Az Alapítvány a támogatás összegét – elfogadott pályázat esetén - elbírálás után utalja át.

Az Alapítvány a pályázóknak csak elutasítás esetén küld írásbeli tájékoztatást, pozitív elbírálásról a támogatási összeg átvételekor értesülnek.

A tartalmi vagy formai okokból hiányos pályázatot az Alapítványnak nem áll módjában értékelni.

A pályázattal kapcsolatban további információ kérhető munkatársunktól:

Boros Attiláné Tel: 30-771-9441  E-mail cím: boros.attilane@pkalapitvany.hu

Segélyezési Bizottsága