Pályázat célja:

A postai munkavállalók egészségügyi rehabilitációjának támogatása

Pályázati feltételek:

Támogatásban azon – egészségkárosodott - postai munkavállaló részesülhet, akinek:

• folyamatos postai munkaviszonya a pályázat benyújtásakor legalább 6 hónapja fennáll

• rehabilitációja érdekében - a pályázati időszak alatt (2024. január 01-től 2024. október 31-ig) szakorvos által beutalóval elrendelten

• TB által támogatott egészségügyi kezelésben részesült az egészségbiztosítóval szerződéses jogviszonyban álló intézményben

• az orvosi elrendelés alapján igénybe vett mozgásszervi rehabilitációs egészségügyi szolgáltatásokról saját nevére kiállított számlával rendelkezik.

Az érvényes pályázathoz fenti feltételek mindegyike szükséges. Bármelyik hiánya kizáró ok. A jelen pályázaton való részvétel azonban nem zárja ki, hogy a munkavállaló a Postakürt Alapítvány által meghirdetett egyéb lehetőségekre is pályázzon.

A támogatás igénylésekor - fentieken túl - az alábbi feltételek közül még legalább egynek a meglétéről az adatlapon kell nyilatkozni:

• a kérelmező életkora meghaladja az 50. életévet

• a kérelmező tényleges életvitelszerű lakóhelye kedvezményezett helyzetű településen található 105/2015. (IV.23.) Korm. rendelet 2. melléklete tartalmazza)

• a kérelmező megváltozott munkaképességű munkavállalónak tekintendő a 2011. évi CXCI tv. 22.§. -a alapján, és arról hatósági igazolással rendelkezik

• a kérelmező kiskorú gyermekét egyedül neveli

• a kérelmező családjában három vagy több gyermeket nevelnek

• a kérelmező családjában súlyosan beteg, vagy fogyatékos gyermeket nevelnek

• a kérelmezővel egy háztartásban élők egy főre jutó, utolsó 6 havi nettó átlagjövedelme nem éri el a 120 000 Ft/fő/hó összeget.

A támogatás kizárólag a szakorvos által felírt, és a kezelő orvos által kiállított kezelőlapon szereplő, a TB által támogatott – alább felsorolt - egészségügyi szolgáltatásokra terjed ki!

• iszappakolás

• súlyfürdő

• szénsavas fürdő

• orvosi gyógy-masszázs

• víz alatti vízsugár-masszázs

• víz alatti csoportos gyógytorna

• komplex fürdőgyógyászati ellátás

• gyógyvizes kádfürdő

• gyógyvizes gyógymedence (ideértve a hévízi tófürdőt is)

• csoportos gyógytorna

• egyéni gyógytorna

• mágnesterápia, rekeszes galván, pakolások

• Bemer pulzáló mágnes terápia

A támogatás egyéb kapcsolódó költségekre (úti-, szállásköltség, étkezés stb.) nem igényelhető.

A pályázathoz az alábbi – jogosultságot alátámasztó – igazolásokat kell csatolni:

•  hiánytalanul és olvashatóan kitöltött Pályázati adatlap

•  szakorvos által kiállított beutaló és a kezelést végző orvos által kiállított kezelőlap másolata

•  saját névre kiállított számla/számlák másolata, mely a fent felsorolt szolgáltatások valamelyikének igénybevételét (akár többféle is lehet) és a pályázó általi kifizetését igazolja

•  tartós beteg vagy fogyatékos gyermekről igazolás másolat.

A támogatás összege: maximum 30 000 Ft/ fő (több részletben is!)

Rendelkezésére álló keret összege: 1.000.000 Ft

Pályázati időszak: 2024. január 01-től 2024. október 31.-ig

A pályázatok elbírálásának szempontjai:

• A pályázatok elbírálása - a felhívásban megfogalmazott feltételek figyelembevételével - a beérkezések sorrendjében a keretösszeg erejéig történik.

• Az Alapítvány a beérkező pályázatokat folyamatosan dolgozza fel és a Segélyezési Bizottság havonta egy alkalommal bírálja el.

• Az Alapítvány a támogatás összegét – elfogadott pályázat esetén – elbírálás után utalja át.

• Az Alapítvány a pályázóknak csak elutasítás esetén küld írásbeli tájékoztatást, pozitív elbírásról a támogatási összeg átvételekor értesülnek.

A tartalmi vagy formai okokból hiányos pályázatot az Alapítványnak nem áll módjában értékelni.

A pályázat benyújtásának határideje és módja:

Beérkezési határidő: 2024. november 30.-ig folyamatos

A „Pályázati Adatlap” -ot mellékleteivel együtt postai úton vagy személyesen a következő címre kérjük eljuttatni:

Postakürt Alapítvány 1068 Budapest, Benczúr u. 27.

A borítékra kérjük, írják rá: „EÜ.R.P. 2024.”

A pályázati kiírás és az Adatlap letölthető az Alapítvány honlapjáról is: www.pkalapitvany.hu

A pályázattal kapcsolatban további információk kérhetők munkanapokon 09.00-14.00 óráig:

Nagy Ágnes

E-mail: nagy.agnes@pkalapitvany.hu